Strojní čištění kanalizace

Naše firma se věnuje převážně čištění kanalizace a kanalizačního potrubí, výstavbě nové kanalizace, ale dost značnou část našich servisních kapacit věnujeme ucpaným domácím odpadům – čištění odpadu. Pro nás je malý klient stejně důležitý jako velký klient, my nerozlišujeme mezi čištěním velké kanalizace za velké finanční částky a malou zakázkou na čištění domovního odpadu.

Ucpaný domovní odpad standardně čistíme motorovou pružinou, tato metoda se nazývá mechanické čištění odpadu je obvykle velmi účinná a na čištění odpadu v domácnostech skoro vždy postačuje. Druhou možností je čištění tlakovým paprskem vody, které ale v podmínkách českých domácností není obvykle možné použít. Při čištění tlakovou vodou by v podmínkách domácností hrozilo vyplavení smrdutých splaškových vod do prostoru bytu.

Nonstop havarijní servis kanalizace - Praha, Středočeský kraj

Pro objednání čištění kanalizace nebo jiné údržbové či revizní práce
volejte nonstop: tel: 777 330 330

Doporučujeme mechanické čištění odpadu

Metodu mechanického čištění odpadu doporučujeme prakticky vždy pokud se jedná o domácnosti. Důvodem je to, že v domácnostech je pro odpady použito potrubí o malém průměru, kde je vždy problematické použít tlakovou vodu, nebo frézování. Občas se může stát, že charakter ucpání a materiál, který brání průtoku vody je natolik pevný, že motorové pero neuspěje. I zde existuje řešení, je sice nákladné, ale když vše ostatní selže, dá se použít. Domovní odpad rozmontujeme a vyměníme. Stává se to ale opravdu vyjímečně.

Motorové pero pro mechanické čištění

Motorové pero je relativně malý přenosný přístroj s elektrickým kabelem, které je poháněno elektromotorem. Uvnitř přístroje je na bubnu navinuto pružné ocelové pero, které lze postupně z přístroje vysouvat a na jehož konci je umístěna hlavice různého typu podle charakteru materiálu, kterým se odpad ucpal. Elektromotor pohání rotaci pera a točící se hlavice pracuje na odstranění ucpávky.

Čištění odpadu a kanalizace

Naše firma se věnuje čištění odpadu i čištění kanalizace mnoho let. Za ty dlouhé roky jsme získali naprosto dokonalý přehled o všech metodách čištění kanalizace a domácího odpadu a dokážeme rychle vybrat tu správnou nejefektivnější metodu. Ucpaný domácí odpad v dřezu či ve vaně nejčastěji řešíme mechanickým čištěním odpadu, kdy použijeme motorové pero. Tato metoda je levná a obvykle plně postačující. Zavolejte nám pro krátkou konzultaci o čištění odpadu.