Monitorování, revize kanalizace

Provádíme revize kanalizace všech průměrů od DN 32 mm do 1200 mm. Kamerujeme i malé profily odpadů dřezů či umyvadel domácností. Monitorování kanalizace se provádí speciálními kamerovými systémy.

Případné dotazy Vám rádi telefonicky zodpovíme, konzultace a objednávky sjednávejte telefonicky – kontaktujte nás.

Nonstop havarijní servis kanalizace - Praha, Středočeský kraj

Pro objednání čištění kanalizace nebo jiné údržbové či revizní práce
volejte nonstop: tel: 777 330 330

Proč je dobré provádět revize kanalizace

Často se setkáváme s opakovanými případy ucpané kanalizace tam, kde je buďto intenzivní zdroj znečištění kanalizační sítě, nebo, kde kanalizace kapacitně nepostačuje průtoku splašků.

Pokud se Vám stává, že se Vám kanalizace opakovaně ucpává, doporučujeme Vám provádět pravidelně tzv. monitorování kanalizace (revize kanalizace). Předejdete tak haváriím a ucpávky můžete odstranit ještě před havárií.

Kamerové systémy pro monitorování kanalizace

Součástí každého kamerového systému je posuvná kamera pro revizi potrubí do DN 250 mm a pojízdná kamera s rotační hlavou pro revizi potrubí do DN 1200 mm s možností vyměřování velikostí trhlin, přesahu hrdel, ovality a spádu potrubí.

Moderní monitorovací systémy zapisují ujetou vzdálenost a popisují zjištěné závady v kanalizaci do obrazu přímo při provádění revize. Revizi kanalizačního potrubí provádějí naši vyškolení specialisté s několikaletou praxí.

Monitorování kanalizace provádíme tak, že do kanalizace zavedeme monitorovací sondu s kamerou. Sonda se protahuje pohyblivým kabelem po kanalizačním potrubí a kamerou snímáme vnitřek potrubí. Snímky se buďto zobrazují na obrazovce monitoru (odtud název monitorování kanalizace), nebo se ukládají na CD datové médium.

Na konec monitorovacího kabelu se nasazují monitorovací hlavice různého typu podle průměru sledovaného kanalizačního potrubí.

Sejmuté snímky kanalizace Vám můžeme přiložit k závěrečné revizní zprávě o stavu kanalizace. Pokud máte k monitorování a revizi kanalizace a odpadu nějaké dotazy, rádi Vám Vaše dotazy zodpovíme, kontaktujte nás.

Monitorování kanalizace

Pro monitorování kanalizace používáme speciální kanalizační kamery, kterými kanalizaci zevnitř důkladně prověříme. Monitorováním kanalizace zjišťujeme jednak případné poruchy kanalizačního potrubí, jednak prověřujeme zda je kanalizační trasa volná a zda nehrozí někde ucpání. Vyhotovíme Vám revizní zprávu a ihned můžeme zjištěné havarijní stavy kanalizace odstranit některou z metod čištění kanalizace.